Přivýdělek na mateřské

Jak si přivydělat na mateřské?

A přivydělávat si vůbec na mateřské? Stojí to za to? Pokud nám nestačí rodinný rozpočet na pokrytí našich potřeb, tak jako mnohým rodinám, zpravidla volíme dvě řešení. Buď hledáme způsob, jak navýšit svoje příjmy, nebo hledáme cesty, jak ušetřit a snížit svoje výdaje. Někteří volíme první cestu, pak někdy ale náhle zjišťujeme, že přibíráme další a další brigády a úvazky, pracujeme po večerech, jsme nervózní a nevyspalí, jen abychom si vydělali na věci a služby, které nemáme ani čas si užít.  Není lepší se na mateřské spíše uskromnit a užít si tento vzácný a krátký čas s malými dětmi, které nás v tomto období nejvíce potřebují? Nelepší věci jako jsou pěkné vztahy s dětmi, přátelství či láska jsou nakonec přeci jen "zadarmo" (i když vyžadují naše velké úsilí). A netěší nás náhodou více vyrazit s dětmi do lesa, než se honit za konzumem, přepracovávat se, abychom pak mohli celá rodina o víkendu do zábavního parku?

Mnozí z nás pak volí kompromisní řešení. A co si budeme nalhávat, nějaké peníze navíc potřebujeme skoro všichni, nejen na mateřské, ale i poté s většími dětmi. Tak jak si přivydělat, zároveň dělat něco kreativního a ještě to dobře vyvážit s časem, který máme pro sebe a své nejbližší?

Nabídněte co umíte 

Na internetu najdete spoustu rad různorodé kvality. Vyhněte se raději obloukem podezřelým nabídkám na rychlý přivýdělek, zvlášť pokud se po Vás chtějí peníze předem.

Co zaujalo nás? V turisticky zajímavých lokalitách můžete nabídnout krátkodobý pronájem nemovitosti. Můžete si přivydělat psaním článků do médií (copywriting). Pěkný a kreativní nápad je např. i focení do fotobanky. Pokud tyto možnosti nemáte, nezoufejte, většina seriózních článků radí jednoduchou věc, využijte své schopnosti a nabídněte to, co umíte a co Vás baví!

Jste manuálně zručná, baví Vás háčkování, pletení nebo jiné ruční práce? Umíte upéct dorty s oblíbenými postavičkami pro děti? Vyrábíte domácí marmelády? Ostříháte jinou maminku, zatímco si vaše děti budou hrát? Jsou Vám vlastní cizojazyčné překlady nebo doučování předmětů či jazyků? Inzerujte zdarma na MAMASERVIS.cz a nabídněte své služby nebo rukodělné produkty!

Maminky umí! A tatínci také!

privydelek_na_materske_INFOGRAFIKA

 

 

 

Inzerce