Vánoční dárky od srdce

| Doporučujeme | 20.11.2014

kytičky z organzy

Před pár lety jsem se rozhodla, že budu svým blízkým dávat dárky ručně vyrobené. Tak, jak jsme to všichni dělali na základní škole, budu dárky opět sama vyrábět. A tak se vždy v říjnu u nás doma rozjede Ježíškova dílnička a já se ponořím do nějaké výtvarné techniky. Je to krásný relax. Dárky navíc mají tu výhodu, že jsou originální, od srdce, na míru obdarovaného a navíc většinou i levnější. Každý rok tedy vymýšlím, co se bude letos vyrábět. Prošla jsem korálkovým a svíčkovým obdobím, obdobím malování na textil, na sklo, fází malby na hedvábí, tvořením z Fima, ubrouskovou (decoupage) mánií, tvořením z organzy a letos jsem se ponořila do barev Fantasy Prisme.

Například Fimo je úžasná věc. Můžete z něho vyrobit šperky, ozdobit lžičky či vyrobit rozlišovače na skleničky. Koupíte ho ve výtvarných potřebách, vymodelujete požadovaný tvar a ten pak zapečete v troubě. Ubrousková technika je geniální v tom, že bez jakéhokoliv výtvarného talentu ozdobíte profesionálně téměř jakýkoliv výrobek. Stačí jen vybrat pěkný ubrousek. Moje nejoblíbenější bylo zdobení dřevěných či překližkových krabiček na kapesníky. Ubrousky, lepidlo i polotovary na tvoření najdete nejlépe v internetových obchodech specializovaných na decoupage. Kytičky z organzy jsem si zamilovala loňské vánoce a všechny holčičky z mého okolí ode mě dostali sponku s kytičkou, starší dámy pak brož. Stačí kousek organzy z obchodu s látkami a korálky. Poslední můj objev jsou barvy Fantasy Prisme. Tyto kouzelné barvy se používají na kov, sklo, plast či překližku a samy vykouzlí nádherné efekty. Bohužel barvy nejsou moc rozšířené, prodávají je lepší výtvarné potřeby nebo e-shopy. Pro děti a kamarády mám letos vymyšleno ještě jedno pěkné tvoření, ale to z jistých důvodů prozradím až po Štědrém dni :).

Ještě mě napadá pár tipů pro ty, kteří dávají přednost vařečce před štětci a nůžkami. Radost svým blízkým můžete udělat také nějakou zajímavou domácí marmeládou či sirupem, domácí nutelou či pečeným čajem.

Petra Pakostová

autorka tvořivých stránek nejen pro děti Nápady pro Aničku

Sdílení je fajn:Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
 

Žádné štítky

2597 celkově zobrazeno, 2 dnes

  

Vložit komentář

Musíte být přihlášeni pro možnost psát komentáře.

Články

Inzerce